2509359-75-3
Product Name:
L-Prolinamide, 3-methyl-N′-[28,28,28-trichloro-1,19,25-trioxo-27-(2-pyrimidinylamino)-4,7,10,13,16,24-hexaoxa-20,26-diazaoctacos-1-yl]-L-valyl-4-hydroxy-N-[[4-(4-methyl-5-thiazolyl)phenyl]methyl]-, (4R)-
Formula:
C46H66Cl3N9O12S
Inquiry
COMPUTED DESCRIPTORS
| Molecular Weight | 1075.5 g/mol |
|---|---|
| XLogP3 | 3.7 |
| Hydrogen Bond Donor Count | 6 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 17 |
| Rotatable Bond Count | 33 |
| Exact Mass | 1073.361723 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 1073.361723 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 291 Ų |
| Heavy Atom Count | 71 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 1590 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 3 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 1 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently-Bonded Unit Count | 1 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
