2444007-29-6
Product Name:
diethyl 1,1'-(carbonylbis(azanediyl))dicyclobutanecarboxylate
Formula:
C15H24N2O5
Inquiry
COMPUTED DESCRIPTORS
| Molecular Weight | 312.36 g/mol |
|---|---|
| XLogP3 | 1.3 |
| Hydrogen Bond Donor Count | 2 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 5 |
| Rotatable Bond Count | 8 |
| Exact Mass | 312.16852187 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 312.16852187 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 93.7 Ų |
| Heavy Atom Count | 22 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 415 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently-Bonded Unit Count | 1 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
