COMPUTED DESCRIPTORS
| Molecular Weight | 2145.6 g/mol |
|---|---|
| XLogP3 | -7.8 |
| Hydrogen Bond Donor Count | 1 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 49 |
| Rotatable Bond Count | 143 |
| Exact Mass | 2145.3038618 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 2144.3005070 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 469 Ų |
| Heavy Atom Count | 146 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 1800 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently-Bonded Unit Count | 1 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
