2416056-25-0
Product Name:
(1-tert-butoxycarbonyl-3,6-dihydro-2H-pyridin-5-yl)-trifluoro-boranuide
Formula:
C10H16BF3NO2
Inquiry
COMPUTED DESCRIPTORS
| Molecular Weight | 250.05 g/mol |
|---|---|
| Hydrogen Bond Donor Count | 0 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 6 |
| Rotatable Bond Count | 2 |
| Exact Mass | 250.1226184 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 250.1226184 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 29.5 Ų |
| Heavy Atom Count | 17 |
| Formal Charge | -1 |
| Complexity | 333 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently-Bonded Unit Count | 1 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
