2409056-14-8
Product Name:
(2R,3R,4R,5R,6R)-2-((benzoyloxy)methyl)-6-ethynyltetrahydro-2H-pyran-3,4,5-triyl tribenzoate
Formula:
C36H28O9
Inquiry
COMPUTED DESCRIPTORS
| Molecular Weight | 604.6 g/mol |
|---|---|
| XLogP3 | 6.5 |
| Hydrogen Bond Donor Count | 0 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 9 |
| Rotatable Bond Count | 13 |
| Exact Mass | 604.17333247 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 604.17333247 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 114 Ų |
| Heavy Atom Count | 45 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 1050 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 5 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently-Bonded Unit Count | 1 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
