2304634-33-9
Product Name:
Boronic acid, B-(5-chloro-6-fluoro-4-methoxy-3-pyridinyl)-
Formula:
C6H6BClFNO3
Inquiry
COMPUTED DESCRIPTORS
| Molecular Weight | 205.38 g/mol |
|---|---|
| Hydrogen Bond Donor Count | 2 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 5 |
| Rotatable Bond Count | 2 |
| Exact Mass | 205.0113291 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 205.0113291 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 62.6 Ų |
| Heavy Atom Count | 13 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 176 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently-Bonded Unit Count | 1 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
