2247106-24-5
Product Name:
Bicyclo[2.1.0]?pentane-?1-?carboxylic acid, 3-?amino-?, 1,?1-?dimethylethyl ester, (1R,?3S,?4S)?-?rel-
Formula:
C10H17NO2
Inquiry
COMPUTED DESCRIPTORS
| Molecular Weight | 183.25 g/mol |
|---|---|
| XLogP3 | 0.5 |
| Hydrogen Bond Donor Count | 1 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 3 |
| Rotatable Bond Count | 3 |
| Exact Mass | 183.125928785 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 183.125928785 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 52.3 Ų |
| Heavy Atom Count | 13 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 256 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 3 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently-Bonded Unit Count | 1 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
