2244161-73-5
Product Name:
Carbamic acid, N-?[(2,?4-?difluorophenyl)?methyl]?-?, (3R)?-?3-?[7-?[[[(2,?4-?difluorophenyl)?methyl]?amino]?carbonyl]?-?1,?8-?dihydro-?9-?hydroxy-?1,?8-?dioxo-?2H-?pyrido[1,?2-?a]?pyrazin-?2-?yl]?butyl ester
Formula:
C28H24F4N4O6
Inquiry
COMPUTED DESCRIPTORS
| Molecular Weight | 588.5 g/mol |
|---|---|
| XLogP3 | 4.1 |
| Hydrogen Bond Donor Count | 3 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 11 |
| Rotatable Bond Count | 10 |
| Exact Mass | 588.16319715 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 588.16319715 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 128 Ų |
| Heavy Atom Count | 42 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 1160 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 1 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently-Bonded Unit Count | 1 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
