223389-51-3
Product Name:
R-2,2'-bis(methoxymethoxy)-[1,1'-Binaphthalene]-3,3'-dicarboxaldehyde
Formula:
C26H22O6
Inquiry
COMPUTED DESCRIPTORS
| Molecular Weight | 430.4 g/mol |
|---|---|
| XLogP3 | 4.8 |
| Hydrogen Bond Donor Count | 0 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 6 |
| Rotatable Bond Count | 9 |
| Exact Mass | 430.14163842 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 430.14163842 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 71.1 Ų |
| Heavy Atom Count | 32 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 559 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently-Bonded Unit Count | 1 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
