2207600-84-6
Product Name:
Dinaphtho[2,1-d:1′,2′-f][1,3,2]dioxaphosphepin, 4-hydroxy-2,6-bis(10-phenyl-9-anthracenyl)-, 4-oxide, (11bS)-
Formula:
C60H37O4P
Inquiry
COMPUTED DESCRIPTORS
| Molecular Weight | 852.9 g/mol |
|---|---|
| XLogP3 | 16.3 |
| Hydrogen Bond Donor Count | 1 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 4 |
| Rotatable Bond Count | 4 |
| Exact Mass | 852.24294665 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 852.24294665 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 55.8 Ų |
| Heavy Atom Count | 65 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 1500 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently-Bonded Unit Count | 1 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
