COMPUTED DESCRIPTORS
| Molecular Weight | 2107.4 g/mol |
|---|---|
| XLogP3 | -8.3 |
| Hydrogen Bond Donor Count | 33 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 33 |
| Rotatable Bond Count | 65 |
| Exact Mass | 2105.8546228 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 2105.8546228 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 851 Ų |
| Heavy Atom Count | 147 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 4430 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 15 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently-Bonded Unit Count | 1 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
