2137785-51-2
Product Name:
rac-1-tert-butyl 3-methyl (3R,4R)-4-(fluorosulfonyl)pyrrolidine-1,3-dicarboxylate, trans
Formula:
C11H18FNO6S
Inquiry
COMPUTED DESCRIPTORS
| Molecular Weight | 311.33 g/mol |
|---|---|
| XLogP3 | 0.7 |
| Hydrogen Bond Donor Count | 0 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 7 |
| Rotatable Bond Count | 5 |
| Exact Mass | 311.08388663 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 311.08388663 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 98.4 Ų |
| Heavy Atom Count | 20 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 492 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 2 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently-Bonded Unit Count | 1 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
