2135702-43-9
Product Name:
tert-butyl 6-oxo-7-oxa-2,5-diazaspiro[3.4]octane-2-carboxylate
Formula:
C10H16N2O4
Inquiry
COMPUTED DESCRIPTORS
| Molecular Weight | 228.24 g/mol |
|---|---|
| XLogP3 | 0.3 |
| Hydrogen Bond Donor Count | 1 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 4 |
| Rotatable Bond Count | 2 |
| Exact Mass | 228.11100700 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 228.11100700 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 67.9 Ų |
| Heavy Atom Count | 16 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 328 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently-Bonded Unit Count | 1 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
