2127391-91-5
Product Name:
Dibenzo[a,c]triphenylene, 2,7,10,15-tetrabromo-
Formula:
C26H12Br4
Inquiry
COMPUTED DESCRIPTORS
| Molecular Weight | 644.0 g/mol |
|---|---|
| XLogP3 | 10.9 |
| Hydrogen Bond Donor Count | 0 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 0 |
| Rotatable Bond Count | 0 |
| Exact Mass | 643.76315 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 639.76725 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 0 Ų |
| Heavy Atom Count | 30 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 533 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently-Bonded Unit Count | 1 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
