2022956-75-6
Product Name:
Fmoc-Cys(Trt)-Cys(Psi(Dmp,H)pro)-OH≥ 98% (HPLC,TLC)
Formula:
C49H44N2O7S2
Inquiry
COMPUTED DESCRIPTORS
| Molecular Weight | 837.0 g/mol |
|---|---|
| XLogP3 | 9.6 |
| Hydrogen Bond Donor Count | 2 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 9 |
| Rotatable Bond Count | 15 |
| Exact Mass | 836.25899409 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 836.25899409 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 165 Ų |
| Heavy Atom Count | 60 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 1350 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 3 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently-Bonded Unit Count | 1 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
