COMPUTED DESCRIPTORS
| Molecular Weight | 1350.3 g/mol |
|---|---|
| Hydrogen Bond Donor Count | 20 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 27 |
| Rotatable Bond Count | 32 |
| Exact Mass | 1349.53470828 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 1349.53470828 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 600 Ų |
| Heavy Atom Count | 94 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 2570 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 11 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently-Bonded Unit Count | 2 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
