20188-78-7
Product Name:
4-THIOTHYMIDINE-5'-TRIPHOSPHATE LITHIUM SALT
Formula:
C10H13Li4N2O13P3S
Inquiry
COMPUTED DESCRIPTORS
| Molecular Weight | 522.1 g/mol |
|---|---|
| Hydrogen Bond Donor Count | 2 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 14 |
| Rotatable Bond Count | 7 |
| Exact Mass | 521.9991344 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 521.9991344 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 265 Ų |
| Heavy Atom Count | 33 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 830 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 3 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently-Bonded Unit Count | 5 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
