19468-86-1
Product Name:
diammonium oxobis[sulphato(2-)-O]titanate(2-)
Formula:
H16N2O18S4Ti2+2
Inquiry
COMPUTED DESCRIPTORS
| Molecular Weight | 556.1 g/mol |
|---|---|
| Hydrogen Bond Donor Count | 10 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 18 |
| Rotatable Bond Count | 0 |
| Exact Mass | 555.823978 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 555.823978 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 368 Ų |
| Heavy Atom Count | 26 |
| Formal Charge | 2 |
| Complexity | 211 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently-Bonded Unit Count | 8 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
