COMPUTED DESCRIPTORS
| Molecular Weight | 931.6 g/mol |
|---|---|
| XLogP3 | 26 |
| Hydrogen Bond Donor Count | 2 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 4 |
| Rotatable Bond Count | 49 |
| Exact Mass | 930.90916025 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 930.90916025 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 76.7 Ų |
| Heavy Atom Count | 66 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 1080 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 4 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently-Bonded Unit Count | 1 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
