17051-14-8
Product Name:
Triphenylene, 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12-dodecafluoro-
Formula:
C18F12
Inquiry
COMPUTED DESCRIPTORS
| Molecular Weight | 444.2 g/mol |
|---|---|
| XLogP3 | 6.9 |
| Hydrogen Bond Donor Count | 0 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 12 |
| Rotatable Bond Count | 0 |
| Exact Mass | 443.9808379 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 443.9808379 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 0 Ų |
| Heavy Atom Count | 30 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 511 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently-Bonded Unit Count | 1 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
