1704050-75-8
Product Name:
[(1R,2R,4S,7S,8S,11R,12R,18R)-7-(furan-3-yl)-1,8,12,17,17-pentamethyl-5,15,20-trioxo-3,6,16-trioxapentacyclo[9.9.0.02,4.02,8.012,18]icosan-13-yl] acetate
Formula:
C28H34O9
Inquiry
COMPUTED DESCRIPTORS
| Molecular Weight | 514.6 g/mol |
|---|---|
| XLogP3 | 2.6 |
| Hydrogen Bond Donor Count | 0 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 9 |
| Rotatable Bond Count | 3 |
| Exact Mass | 514.22028266 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 514.22028266 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 122 Ų |
| Heavy Atom Count | 37 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 1080 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 8 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 1 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently-Bonded Unit Count | 1 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
