163630-79-3
Product Name:
Lu 28-179
Formula:
C34H35FN2O5
Synonyms:
1′-[4-[1-(4-Fluorophenyl)indol-3-yl]butyl]spiro[1H-2-benzofuran-3,4′-piperidine] fumarate salt;Lu 28-179
Inquiry
COMPUTED DESCRIPTORS
| Molecular Weight | 570.6 g/mol |
|---|---|
| Hydrogen Bond Donor Count | 2 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 7 |
| Rotatable Bond Count | 8 |
| Exact Mass | 570.25300038 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 570.25300038 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 92 Ų |
| Heavy Atom Count | 42 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 775 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 1 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently-Bonded Unit Count | 2 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
