COMPUTED DESCRIPTORS
| Molecular Weight | 2995.3 g/mol |
|---|---|
| XLogP3 | -16.8 |
| Hydrogen Bond Donor Count | 45 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 48 |
| Rotatable Bond Count | 99 |
| Exact Mass | 2994.3952863 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 2993.3919315 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 1370 Ų |
| Heavy Atom Count | 208 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 7130 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 28 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 2 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently-Bonded Unit Count | 1 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
