1541209-75-9
Product Name:
1,3-Cyclobutanedicarboxylic acid, 2,4-diphenyl-, 1-(1-naphthalenyl) ester, (1β,2R,3α,4R)-
Formula:
C28H22O4
Inquiry
COMPUTED DESCRIPTORS
| Molecular Weight | 444.5 g/mol |
|---|---|
| Hydrogen Bond Donor Count | 0 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 4 |
| Rotatable Bond Count | 6 |
| Exact Mass | 444.13375343 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 444.13375343 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 66.4 Ų |
| Heavy Atom Count | 33 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 643 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 2 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently-Bonded Unit Count | 2 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
