152585-42-7
Product Name:
URIDINE 5'-DIPHOSPHOGLUCOSE-(GLUCOSE-6-&
Formula:
C15H23N2O17P2T.2H3N
Inquiry
COMPUTED DESCRIPTORS
| Molecular Weight | 583.33 g/mol |
|---|---|
| Hydrogen Bond Donor Count | 10 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 18 |
| Rotatable Bond Count | 9 |
| Exact Mass | 583.08157040 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 583.08157040 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 293 Ų |
| Heavy Atom Count | 37 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 964 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 9 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently-Bonded Unit Count | 2 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
