1448853-78-8
Product Name:
Thymidine, cyclic 3′,5′-[1-methylethyl (S)-phosphate]
Formula:
C13H19N2O7P
Inquiry
COMPUTED DESCRIPTORS
| Molecular Weight | 346.27 g/mol |
|---|---|
| XLogP3 | -0.3 |
| Hydrogen Bond Donor Count | 1 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 7 |
| Rotatable Bond Count | 3 |
| Exact Mass | 346.09298795 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 346.09298795 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 103 Ų |
| Heavy Atom Count | 23 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 605 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 4 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently-Bonded Unit Count | 1 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
