1416711-61-9
Product Name:
Sulfachloropyrazine-13C6
Synonyms:
4-Amino-N-(6-chloro-2-pyrazinyl)benzene-13C6-sulfonamide;Sulfaclozine-13C6
Inquiry
COMPUTED DESCRIPTORS
| Molecular Weight | 290.68 g/mol |
|---|---|
| XLogP3 | 0.9 |
| Hydrogen Bond Donor Count | 2 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 6 |
| Rotatable Bond Count | 3 |
| Exact Mass | 290.0336034 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 290.0336034 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 106 Ų |
| Heavy Atom Count | 18 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 365 |
| Isotope Atom Count | 6 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently-Bonded Unit Count | 1 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
