1414808-25-5
Product Name:
Morphinan-3,6-diol, 4,5-epoxy-17-methyl-, 3-methanesulfonate, (5α,6α)-
Formula:
C18H23NO5S
Inquiry
COMPUTED DESCRIPTORS
| Molecular Weight | 363.4 g/mol |
|---|---|
| XLogP3 | 0.7 |
| Hydrogen Bond Donor Count | 1 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 6 |
| Rotatable Bond Count | 2 |
| Exact Mass | 363.11404394 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 363.11404394 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 84.4 Ų |
| Heavy Atom Count | 25 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 703 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 5 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently-Bonded Unit Count | 1 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
