1402172-88-6
Product Name:
5-AMINO-6-BROMOPYRAZINE-2-BORONIC ACID PINACOL ESTER
Formula:
C10H15BBrN3O2
Inquiry
COMPUTED DESCRIPTORS
| Molecular Weight | 299.96 g/mol |
|---|---|
| Hydrogen Bond Donor Count | 1 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 5 |
| Rotatable Bond Count | 1 |
| Exact Mass | 299.04407 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 299.04407 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 70.3 Ų |
| Heavy Atom Count | 17 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 287 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently-Bonded Unit Count | 1 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
