COMPUTED DESCRIPTORS
| Molecular Weight | 1167.2 g/mol |
|---|---|
| Hydrogen Bond Donor Count | 15 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 20 |
| Rotatable Bond Count | 22 |
| Exact Mass | 1166.51241825 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 1166.51241825 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 461 Ų |
| Heavy Atom Count | 80 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 2130 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 16 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently-Bonded Unit Count | 2 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
