137348-10-8
Product Name:
HYPERCALCEMIA OF MALIGNANCY FACTOR (107-139) (HUMAN)
Formula:
C142H228N42O58
Inquiry
COMPUTED DESCRIPTORS
| Molecular Weight | 3451.6 g/mol |
|---|---|
| XLogP3 | -25.6 |
| Hydrogen Bond Donor Count | 57 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 64 |
| Rotatable Bond Count | 118 |
| Exact Mass | 3450.6216182 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 3449.6182634 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 1630 Ų |
| Heavy Atom Count | 242 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 8290 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 34 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 1 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently-Bonded Unit Count | 1 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
