1364602-88-9
Product Name:
N-([1,1'-biphenyl]-4-yl)-N-(9,9-dimethyl-9H-fluoren-2-yl)-9,9'-spirobi[fluoren]-2-amine
Formula:
C52H37N
Inquiry
COMPUTED DESCRIPTORS
| Molecular Weight | 675.9 g/mol |
|---|---|
| XLogP3 | 13.7 |
| Hydrogen Bond Donor Count | 0 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 1 |
| Rotatable Bond Count | 4 |
| Exact Mass | 675.292600184 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 675.292600184 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 3.2 Ų |
| Heavy Atom Count | 53 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 1250 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently-Bonded Unit Count | 1 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
