COMPUTED DESCRIPTORS
| Molecular Weight | 1358.4 g/mol |
|---|---|
| Hydrogen Bond Donor Count | 11 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 21 |
| Rotatable Bond Count | 26 |
| Exact Mass | 1357.583671 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 1357.583671 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 484 Ų |
| Heavy Atom Count | 93 |
| Formal Charge | 2 |
| Complexity | 3160 |
| Isotope Atom Count | 1 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 13 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 1 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 3 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently-Bonded Unit Count | 3 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
