1304646-03-4
Product Name:
GlcNAc beta(1-3)[GlcNAc beta(1-6)]GalNAc-alpha-Thr
Formula:
C28H48N4O18
Inquiry
COMPUTED DESCRIPTORS
| Molecular Weight | 728.7 g/mol |
|---|---|
| XLogP3 | -9 |
| Hydrogen Bond Donor Count | 12 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 19 |
| Rotatable Bond Count | 14 |
| Exact Mass | 728.29636069 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 728.29636069 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 348 Ų |
| Heavy Atom Count | 50 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 1170 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 17 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently-Bonded Unit Count | 1 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
