COMPUTED DESCRIPTORS
| Molecular Weight | 1295.4 g/mol |
|---|---|
| XLogP3 | -1.4 |
| Hydrogen Bond Donor Count | 18 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 14 |
| Rotatable Bond Count | 37 |
| Exact Mass | 1294.59957461 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 1294.59957461 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 514 Ų |
| Heavy Atom Count | 94 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 2670 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 8 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently-Bonded Unit Count | 1 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
