11116-83-9
Product Name:
dibismuth dilead tetraruthenium tridecaoxide
Formula:
Bi2O13Pb2Ru4+4
Inquiry
COMPUTED DESCRIPTORS
| Molecular Weight | 1.44e+03 g/mol |
|---|---|
| Hydrogen Bond Donor Count | 0 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 13 |
| Rotatable Bond Count | 0 |
| Exact Mass | 1450.46767 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 1449.46535 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 13 Ų |
| Heavy Atom Count | 21 |
| Formal Charge | -6 |
| Complexity | 0 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently-Bonded Unit Count | 21 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
