1108743-96-9
Product Name:
Benzamide, 2-?amino-?N-?[5-?[(3,?5-?difluorophenyl)?methyl]?-?1H-?indazol-?3-?yl]?-?4-?(4-?methyl-?1-?piperazinyl)?-
Formula:
C26H26F2N6O
Inquiry
COMPUTED DESCRIPTORS
| Molecular Weight | 476.5 g/mol |
|---|---|
| XLogP3 | 4.6 |
| Hydrogen Bond Donor Count | 3 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 7 |
| Rotatable Bond Count | 5 |
| Exact Mass | 476.21361580 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 476.21361580 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 90.3 Ų |
| Heavy Atom Count | 35 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 712 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently-Bonded Unit Count | 1 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
