1095321-52-0
Product Name:
[5-Acetamido-3,4-diacetyloxy-6-[2-(6-ethoxy-2,2-dimethyl-3a,5,6,6a-tetrahydrofuro[2,3-d][1,3]dioxol-5-yl)-2-hydroxyethoxy]oxan-2-yl]methyl acetate
Formula:
C25H39NO14
Inquiry
COMPUTED DESCRIPTORS
| Molecular Weight | 577.6 g/mol |
|---|---|
| XLogP3 | -1.1 |
| Hydrogen Bond Donor Count | 2 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 14 |
| Rotatable Bond Count | 14 |
| Exact Mass | 577.23705492 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 577.23705492 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 184 Ų |
| Heavy Atom Count | 40 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 927 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 10 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently-Bonded Unit Count | 1 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
