COMPUTED DESCRIPTORS
| Molecular Weight | 523.3 g/mol |
|---|---|
| Hydrogen Bond Donor Count | 0 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 6 |
| Rotatable Bond Count | 0 |
| Exact Mass | 522.69562 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 518.69972 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 13.1 Ų |
| Heavy Atom Count | 18 |
| Formal Charge | -5 |
| Complexity | 170 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently-Bonded Unit Count | 6 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
