COMPUTED DESCRIPTORS
| Molecular Weight | 1803.4 g/mol |
|---|---|
| XLogP3 | 3.9 |
| Hydrogen Bond Donor Count | 22 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 30 |
| Rotatable Bond Count | 19 |
| Exact Mass | 1802.438179 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 1800.441130 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 581 Ų |
| Heavy Atom Count | 124 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 3610 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 19 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently-Bonded Unit Count | 1 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
