103213-43-0
Product Name:
D-FRUCTOSE 1,6-DIPHOSPHATE*MONOBARIUM PR ACTICAL GRA
Formula:
C6H12O12P2.Ba
Inquiry
COMPUTED DESCRIPTORS
| Molecular Weight | 477.44 g/mol |
|---|---|
| Hydrogen Bond Donor Count | 7 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 12 |
| Rotatable Bond Count | 6 |
| Exact Mass | 477.901297 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 477.901297 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 203 Ų |
| Heavy Atom Count | 21 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 428 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 4 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently-Bonded Unit Count | 2 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
