1022565-22-5
Product Name:
N-(6-CHLORO-2-(TRIFLUOROMETHYL)PHENYL)((4-PYRIDYLCARBONYLAMINO)AMINO)FORMAMIDE
Formula:
C14H10ClF3N4O2
Inquiry
COMPUTED DESCRIPTORS
| Molecular Weight | 358.70 g/mol |
|---|---|
| XLogP3 | 2.5 |
| Hydrogen Bond Donor Count | 3 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 6 |
| Rotatable Bond Count | 2 |
| Exact Mass | 358.0444378 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 358.0444378 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 83.1 Ų |
| Heavy Atom Count | 24 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 458 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently-Bonded Unit Count | 1 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
